Ophold inkl. show - Bus 2

#
Fra den 05.04 til 06.04.2017

Opsamlingssteder: Svendborg Fyns Amts Avis: kl. 7:15, Odense Dalum Hallen: kl. 8:00, Middelfart station: kl. 8:45, Kolding Rutebilstation: kl. 9:15, Vejle Borgvold ved Banegården: kl. 10:15, Horsens Banegård: kl. 11:00, Skanderborg Banegård: kl. 11:30, Musikhuset Aarhus: kl. 12:00

Program

1 dag 
Når vi har samlet de sidste gæster op, er vores første stop den historiske Hvidsten Kro, som var base for modstandsgruppen Hvidsten-grupper under 2. Verdenskrig. Vi skal nyde vores frokost i de stemningsfyldte lokaler, og vi skal selvfølgelig havde deres legendariske æggekage. Efter frokosten hopper vi på bussen igen, for at køre mod Mariager, videre langs Mariager Fjord til Hadsund. Vi kører gennem Rold Skov for at ende ved vores hotel – Hotel Rebild Bakker. Efter tjek-ind kan du nyde de dejlige faciliteter, som hotellet har at byde på. Du kan fx besøge deres swimmingpool, gå en tur i de naturskønne områder eller tage en lille lur, inden at vi mødes igen. 

Kl. 19.00 får vi serveret en dejlig 3 retters menu, som hotellets dygtige kokke har kreeret. Kl. 20.30 begynder aftenens arrangement med Arne Lundemann, Keld og Hilda, som bliver akkompagneret af Mickey Pless. Showet varer ca. 2x45 min.

Showet vil selvfølgelig indeholde en masse god musik – og kunstnerne vil skabe en dejlig stemning, som fuldender oplevelsen. 

2 dag
Efter en god nattesøvn starter dagen med en lækker brunch på hotellet. Efter morgenmaden tjekker vi ud og mødes i bussen - og så går turen hjem igen.

Opsamlingssteder

Bus 2 – den 05.04 – 06.04.2017

Afrejse
Svendborg Fyns Amts Avis: kl. 7:15
Odense Dalum Hallen: kl. 8:00
Middelfart station: kl. 8:45
Kolding Rutebilstation: kl. 9:15
Vejle Borgvold ved Banegården: kl. 10:15
Horsens Banegård: kl. 11:00
Skanderborg Banegård: kl. 11:30
Musikhuset Aarhus: kl. 12:00

Hjemkomst
Musikhuset Aarhus: kl. 12:00 
Skanderborg Banegård: kl. 12:45 
Horsens Banegård: kl. 13:15 
Vejle Borgvold ved Banegården: kl. 14:00 
Kolding Rutebilstation: kl. 14:30 
Middelfart Station: kl. 15:00 
Odense Dalum hallen: kl. 16:15 
Svendborg Fyns Amts Avis: kl. 17:00

Arrangøren oplyser

Opsamlingssteder:Svendborg Fyns Amts Avis: kl. 7:15,
Odense Dalum Hallen: kl. 8:00, Middelfart station: kl. 8:45, Kolding Rutebilstation: kl. 9:15, Vejle Borgvold ved Banegården: kl. 10:15,
Horsens Banegård: kl. 11:00, Skanderborg Banegård: kl. 11:30, Musikhuset Aarhus: kl. 12:00
Teknisk arrangør: De graa busser er teknisk arrangør. De graa busser A/S med CVR-nr. 35030395 og reg. nr. 2443 i Rejsegarantifonden er rejseudbyder
Alle oplyste tidspunkter er vejledende. Vi tager forbehold for, at der kan ske uforudsete ting.
Medbring din tilsendte billet i udprintet form.